Strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...
Logo serwisu.
Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanPolish
Aktualności Tadeusz Gierczak

Tadeusz Gierczak

Rozmiar tekstu

A

A

A

Przygoda Tadeusza Gierczaka z gołębiami rozpoczęła się w latach 80. Na początku, były to gołębie ozdobne. Jednak w wieku 15-16 lat przeszedł na hodowlę gołębi pocztowych. Zainteresowała go ich budowa, siła oraz zdolność powrotu do gołębnika, nawet w trudnych warunkach. Mimo kilkuletniej przerwy w hodowli, Tadeusz zawsze mógł liczyć na wsparcie rodziny w związku z jego pasją. Wszystko odbywało się przez telefon, ale mimo braku bezpośredniego kontaktu z ptakami, Tadeusz doskonale wiedział, na co stać jego gołębie.

W pewnym momencie pojawił się pomysł latania na  wspólnych gołębnikach i szybko przeszedł do jego realizacji. Jednym z pierwszych sukcesów Tadeusza był 9 Lotnik na WG Krakus oraz zajęcie 2 miejsca na WG Mistrzów w 1995 roku – to był ogromny sukces dla hodowcy. Następnie Tadeusz wysłał swoje gołębie na WG Gostyń – gdzie wygrał Mistrzostwo Drużynowe, a także miał 2 i 4 Lotnika. To było ogromnym impulsem, który zmotywował Tadeusza do kontynuowania swojej pasji. W tym czasie miał już w swoim posiadaniu dwa gołębie pochodzące od Hardy'ego Krugera, których potomstwo również osiągało znakomite wyniki.

W 1997 roku Tadeusz postanowił spełnić swoje marzenia i zakupił dom oraz zbudował specjalne gołębniki, aby móc całkowicie oddać się hodowli gołębi. Postawił na silne ptaki, które prezentuje na filmie. Zachęcamy do ich obejrzenia.

30

PAŹ

2023

3485

razy

czytano

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Newsletter

Dziękujemy

Dziękujemy

Ustaw hasło

Zmiana danych

Logo serwisu.