Strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...
Logo serwisu.
Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanPolish
Aktualności BADANIA DNA GOŁĘBI

BADANIA DNA GOŁĘBI

Rozmiar tekstu

A

A

A

Dnia 26.07.2022r. rozpoczeliśmy współpracę z Państwowym Instytutem Badawczym Zootechniki, który umożliwi nam wykonywanie badań DNA u gołębi. Jest to bardzo ważny moment w kontekście rozwoju naszej firmy,  ponieważ aukcje prowadzone przez PIGEBOOK mają na celu udostępnianie do licytacji najlepszych i sprawdzonych gołębi. Aukcje, które dla Was przygotowywujemy staną się teraz dużo bardziej wartościowe, ponieważ najbardziej unikatowe gołębie wystawiane będą wraz z certyfikatem DNA.

 

Nasza firma już na etapie przygotowywania aukcji, będzie wymagała certyfikatu DNA dla gołębi, które według nas oraz hodowcy są unikatowe. Jest to nowe wyzwanie mające na celu podniesienie jakości oraz poziomu organizowanych przez nas aukcji.  Na przestrzeni najbliższych lat będziemy mocno skupiać się na rozbudowaniu dużej "BAZY DNA" w Polsce.

 

Ważna informacja!

Certyfikat DNA wystawiony przez Państwowy Instytut Badawczy Zootechniki posiada ogólnodostępny 16 markerowy kod genetyczny gołębia ( tzw. linia papilarna ), która jest niezmiena przez całe życie gołębia. Dlaczego jest to bardzo ważne? Certyfikat jest autentycznym dokumentem, którego dokładność genotypowania gwarantuje, że otrzymany certyfikat będzie uznawany na całym świecie. Istotnym faktem jest autentyczność certyfikatu, ponieważ wykazany na certyfikacie kod genetyczny można sprawdzić w każdym momencie i miejscu na świecie. Jest to bardzo istotne,  ponieważ niewiele firm wykonujących badania DNA udostępnia kod genetyczny do ogólnodostępnego wglądu.

 

Prezentacja 16 markerowego kodu genetycznego gołębia.

 

Certyfikat DNA odgrywa bardzo ważna rolę dla osoby wystawiającej, a w szczególności dla klienta, który planuje wziąć udział w licytacji.  Dokument potwierdzający autentyczność pochodzenia, daje pewność hodowcy, że zakupiony gołąb jest po wykazanych w rodowodzie rodzicach.  

 

 

Badanie DNA

Badanie DNA wykonywane jest między ojcem - matka a potomkiem. Wykonanie badania ma na celu umożliwienie określenia pokrewieństwa w pierwszej lini. 

W przypadku zgodności próbek Państwowy Instytut Badawczy wydaje certyfikat DNA poświadczający pokrewieństwo pomiędzy rodzicami a młodym.

 

  • Współpraca profili DNA z czołowymi hodowlami w PL i UE
  • Badania przeprowadzane na 16 markerach
  • Każdy wynik zawiera profile genetyczne badanych gołębi
  • Gwarantowany pełen profesionalizm dla naszych Klientów
  • Pobranie próbek do analizy DNA bezpośrednio w hodowli klienta
  • Certyfikat wydany przez Państwowy Instytut Badawczy Zootechniki
  • Ustalenie profilu DNA danego osobnika (genotyp),
  • Ustalenie płci u młodych gołębi

 

Dokładność genotypowania jest standaryzowana w międzynarodowych testach biegłości, a uzyskany 1 stopień dokładności gwarantuje, że otrzymany certyfikat będzie uznawany na całym świecie.

ilac-MRA Akredytacja: AB 1587

Badanie przeprowadzane jest na materiale biologicznym w postaci: wyrwanych z dutką piór, krwi. 

Raz ustalony profil DNA danego osobnika jest niezmienny w ciągu życia i może być wykorzystany do potwierdzenia pochodzenia jego potomstwa w przyszłości.

10

SIE

2022

3381

razy

czytano

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Newsletter

Dziękujemy

Dziękujemy

Ustaw hasło

Zmiana danych

Logo serwisu.