Strona wykorzystuje pliki cookies.

Dowiedz się więcej...
Logo serwisu.
Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanPolish
Aktualności Michał Trójczak „Wizja Hodowli”

Michał Trójczak „Wizja Hodowli”

Rozmiar tekstu

A

A

A

O tym jak życiowa pasja, przerodziła się w ogromny sukces

„W życiu tak naprawdę liczy się pasja, czas i serce jakie jej poświęcamy.
Wzruszenia, radość, duma – to otrzymujemy robiąc to co kochamy” – Michał Trójczak.

Michał (PZHGP 0452 Mińsk Mazowiecki) jest niewątpliwie znamienitą postacią sportu gołębiarskiego.  
Już w dzieciństwie przejawiał zainteresowanie gołębiami pocztowymi, nie było więc niespodzianką, że po ukończeniu studiów zdecydował o założeniu swojej własnej hodowli. 
Od samego początku, hodowca stawiał na konkretny plan rozwoju, zakładając długofalowe działania. Wychowanie gołębi najwyższej klasy jest procesem niezwykle złożonym, wymagającym dobrej organizacji czasu oraz odpowiedniej strategii. 
Michał Trójczak współpracuje już od wielu lat z Grzegorzem Skoniecznym (prezesem Okręgu Warszawa, członkiem Zarządu Głównego PZHGP). Wspólnie wdrażają metody mające na celu utrzymanie i podnoszenie jakości gołębnika, poprzez odpowiednią selekcję. 

 

Innowacja w hodowli – specjalizacja w lotach długodystansowych

  Przełomowym momentem w życiu i hodowli Michała, okazał się wyjazd do Brukseli na olimpiadę – to tam nastąpił wzrost zainteresowania gołębiami dalekodystansowymi. W efekcie finalnym w 2018r. hodowca odwiedził dwie wybitne hodowle długiego dystansu: Hugo Batenburga, Jelle Jellema, Etienne Mairlaem, Chris Cheberecht. To od gołębia „Batuś” NL-16-1509254 (oryg. Batenburg – Van De Merwe, Inbred „New Laureaat”) zaczęła się pełną parą przygoda z długim dystansem.

  Hodowca w ciągu trzech lat dokonał transformacji swojej hodowli, stawiając na długi dystans. Pomimo zasadniczej zmiany profilu hodowli, nadal standard ( budowa gołębia), dobór genów i poszanowanie swoich wylatanych asów jest fundamentem do osiągnięcia zakładanych celów. Hodowca pozostaje nieodmiennie wierny zasadzie bezkompromisowego podejścia do zdrowia gołębia. 
Wart uwagi jest fakt, że zmiana profilu hodowli i osiągania w ten sposób wyników jest procesem, który wymaga czasu. Pierwsza kwestia to podjęcie decyzji, druga to odpowiedni wybór i selekcja gołębi, a trzecia kwestia to ich rozpłód.  
W obecnym czasie hodowca czuje się już zdecydowanie pewniej w lotach długodystansowych, zważywszy na ciężką pracę i wejście w odpowiedni wiek gołębi. 
Należy mieć na uwadze, że gołąb w pewnym okresie swojego życia może pokonywać określone trasy. Michał na ten moment posiada 2,3,4 – latki, które mają już w genach gołębie długodystansowe, sam określa swoją hodowlę jako profil 300+ ale docelowo chce się specjalizować w lotach 500+ . Hodowca od 3 lat odszedł już całkowicie od kategorii „A”, „B”, koncentrując swoją uwagę na kategoriach „C”, „M” oraz supermaraton. 

  Wskazówka od Michała: Przy wypracowaniu wyników, konieczna jest cierpliwość, konsekwencja i ciężka praca. Warto z góry określić plan jaki chcemy osiągnąć. Istotne jest, aby dać szansę tym gołębiom, które na samym początku mogą nie ujawniać swoich prawdziwych zdolności, ponieważ z biegiem czasu okaże się, które sprawdzają się świetnie w określonych dystansach.

Michał Trójczak oraz Grzegorz Skonieczny wraz z wybitnymi hodowcami z Belgii i Holandii

Fenomenalna linia: „Diamond Porsche” BE-18-4194334

„Diamond Porsche” – syn „Porsche 911” 5. National Ace KBDB Great Middle Distance Yearlings 2015 oraz „Louise” 1. National Bourges 2016 – 19735 p.


  Zmiana profilu hodowli, nastąpiła z uwzględnieniem dotychczasowych, wybitnych linii gołębi, w których posiadaniu znajduje się Michał. Do gołębi najwyższej klasy dołączyły nowe nabytki zgodnie z zasadą uszlachetniania i wprowadzania pożądanych genów. Zmieniło się natomiast podejście do selekcji, stawiając nie na szybkość, tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, twardość i wolę walki gołębia.  
Zgodnie ze wskazówkami Hugo Batenburga, chcąc latać super na długim dystansie warto w kilku parach zarodowych mieć włączone wybitne geny średniego dystansu. U Michała podstawą wzmocnienia gołębi długiego i ultra długiego dystansu pozostaną na wiele lat dzieci Diamond Porsche.
W ten sposób rewelacyjna linia gołębi wciąż pozostanie w hodowli Michała, natomiast jej główny bohater został zakupiony przez PIGEBOOK Center. 

22

MAR

2022

4945

razy

czytano

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Newsletter

Dziękujemy

Dziękujemy

Ustaw hasło

Zmiana danych

Logo serwisu.